Ηρακλής Ψαχνών - Καλλιθέα 2-0: Ιδανική πρεμιέρα | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Ηρακλής Ψαχνών - Καλλιθέα 2-0: Ιδανική πρεμιέρα

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 2-0
Ιδανική πρεμιέρα για τον Ηρακλή Ψαχνών...
Με γκολ των Γουόρντεν και Νάκα (στο 36' και το 43' αντίστοιχα) οι γηπεδούχοι ξεπέρασαν το εμπόδιο της Καλλιθέας, με σκορ 2-0

Το 1-0 για τους γηπεδούχους έγινε στο 36ο λεπτό μετά από μπαλιά του Ράντι στον Γουόρντεν και πλασέ του δεύτερου. Το 2ο τέρμα των νικητών ήρθε λίγα λεπτά μετά και πιο συγκεκριμένα στο 43' όταν μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Νάκα η μπάλα μπήκε στα αντίπαλα δίχτυα. Στο 54' η Καλλιθέα είχε δοκάρι με ψηλοκρεμαστό σουτ του Παγώνη. Από το 75' και μετά αναγκάστηκε να παίξει με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Μπριλάκη, κάτι που έκανε από δύσκολο έως ακατόρθωτο να διεκδικήσει το οτιδήποτε θετικό από την αναμέτρηση.

Απόλλων Σμύρνης, ΑΕΚ και Ηρακλής Ψαχνών είναι στην κορυφή της κατάταξης του Νοτίου Ομίλου της Football League μετά τα απογευματινά αποτελέσματα της Κυριακής.

Ηρακλής Ψαχνών (Γ. Κούτσης): Μανιάτης, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Παληγεώργος, Παπαδόπουλος, Ραπτάκης, Γκεμίσης, Νάκα (85' Σικαλιάς), Φλίγκος (65' Ποσίνκοβιτς), Γουόρντεν και Ράντι (89' Λόμπα).

Καλλιθέα (Στ. Ηλιόπουλος): Κατσούλης, Λεβέντης, Παγώνης, Νικολάου (66' Μιχαλόπουλος), Μπριλάκης, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης (52' Τσίπρας), Μπέλης, Πιταράς (73' Βιζιρτζόγλου), Μασάδο και Σταματάκος.