Μαλεσίνα - ΑΟ Χαλκίς 2-2: Πήρε τον βαθμό στο 97΄! | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Μαλεσίνα - ΑΟ Χαλκίς 2-2: Πήρε τον βαθμό στο 97΄!

Με γκολ του Τσιβίκα στο 97΄(!), ο ΑΟ Χαλκίς πήρε σπουδαίο βαθμό (2-2) στην Μαλεσίνα και παρέμεινε στην πρώτη θέση με 5 βαθμούς...

Η Μαλεσίνα ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και στο 27΄κέρδισε πέναλντι, το οποίο απέκρουσε ο Μόνος, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Βαγγέλης Ανέστης έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 0-1 με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι, ωστόσο  όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο όπου έσπασαν κυριολεκτικά καρδιές!

Η Μαλεσίνα προηγήθηκε 2-0 με τέρματα των Δέδε και Ζησόπουλο, στο 50΄ και 55΄ αντίστοιχα, όμως ο ΑΟ Χαλκίς δεν είχε πει την τελευταία του λέξη! Στο 68΄ ο Τσιβίκας κέρδισε πέναλντι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ευσταθίου και στο 97΄ ήρθε η λύτρωση με τον Τσιβίκα, ο οποίος ήταν και ο κορυφαίος του αγώνα.

Σημειώνεται, ότι οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες στο 70΄, λόγω αποβολής του Μπέζα.

ΑΟ Χαλκίς: Μόνος, Αυλωνίτης, Καραμπάς, Γκιτσάλης, Δήμου, Ευσταθίου, Φιλιππίδης, Βαλκάνος, Θωμάς, Ανέστης, Τσομπάνης