Παναχαϊκή - ΑΟ Χαλκίς: Το 1-3 έγινε 3-3 στις καθυστερήσεις! Η τεράστια εμφάνιση δεν έφερε τη νίκη! (ΦΩΤΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Απίστευτο ματς σημειώθηκε στην Αγυιά με τον ΑΟ Χαλκίς να πραγματοποιεί τεράστια εμφάνιση απέναντι στην πρωτοπόρο του 3ου ομίλου, Παναχαϊκή για την εξ αναβολής 14η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής...

Η ομάδα του Αντώνη Αυλωνίτη έχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις και ενώ το σκορ ήταν 1-3 μέχρι το 90΄.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 16′ με τον Μπαλού. Η Παναχαϊκή ισοφάρισε στο 34′ με τον Ελευθεριάδη, αλλά στο καυτό δίλεπτο 58′-59′, η Χαλκίδα σκόραρε με Ανέστη και Βεζυρτζόγλου. Ενώ όλα έδειχναν ότι ο ΑΟ Χαλκίς θα πετύχει την μεγαλύτερη φετινή του νίκη στο πρωτάθλημα, ο Σιαλμάς στο 92′ και ο Μωραΐτης στο 94′ χάρισαν το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα της Πάτρας.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Βλάχος, Αδαμόπουλος, Μπιτσάκος, απαδόπουλος, Λουμπαρδέας, Στεργίδης, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος, Σιαλμάς.

ΧΑΛΚΙΔΑ (Αυλωνίτης): Ντουμάνης, Στεργιάδος, Θωμάς, Μπακομήτρος, Καραμπάς, Εμέκα, Μπαλού, Βαλκάνος, Βεζύρτζόγλου, Πολίτης, Ανέστης.