Γιουβέντους - Ρεάλ Μαδρίτης 1-4: Η Βασίλισσα παρέμεινε στον θρόνο της με το 12ο κύπελλο στο Champions League (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Περίπατο έκανε στο δεύτερο ημίχρονο η Ρεάλ Μαδρίτης που ισοπέδωσε την Γιουβέντους στον τελικό του Κάρντιφ στο Champions League και μετέτρεψε το ρευστό 1-1 του ημιχρόνου, σε ευρεία νίκη με 1-4...

Η βασίλισσα κατέκτησε το 12ο τρόπαιο του Champions League στην ιστορία της και για πρώτη φορά στην ιστορία του θεσμού μετά την μετονομασία του από κύπελλο Πρωταθλητριών κατέκτησε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το τρόπαιο.

Δύο γκολ για την Ρεάλ πέτυχε ο Κριστιάνο Ρονάλντο (20’, 64’) και από ένα οι Κασεμίρο (61’), Ασένσιο (90’+), ενώ για την Γιουβέντους είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Μάντζουκιτς στο 27’. Η Μεγάλη Κυρία τελείωσε το ματς με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Κουαδράδο με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 84’.