Πλατανιάς - Παναθηναϊκός 1-1: Ο Χαλκιδέος Νίκος Κοροβέσης σκόραρε και έδωσε τον βαθμό στους Κρητικούς (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News
10 ΧΡΟΝΙΑ EVIAZOOM
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΚΑΝΗΣ - EVIAZOOM.GR

Με ισοπαλία 1-1 στην έδρα του Πλατανιά ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα Super League Σουρωτή ο Παναθηναϊκός...

Στο 63΄ ο Ουζουνίδης έριξε στο ματς τον Τσάβες, και ο Αργεντινός χρειάστηκε μόλις 9 λεπτά στο ντεμπούτο του για να σκοράρει με ωραίο τελείωμα, μετά από συνδυασμό με τον Λουτσιάνο.

Ωστόσο στο 78΄ ήρθε η ισοφάριση για τον Πλατανιά. Ο Ενσικουλού πρόλαβε το Γιόχανσον, έβγαλε τη σέντρα και ο Χαλκιδέος επιθετικός Νίκος Κοροβέσης με προβολή έκανε το τελικό 1-1, λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς.