ΠΑΟΚ - Κύμη 94-83: Τρίτη συνεχόμενη ήττα και χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα! | EviaZoom.gr - Εύβοια News

ΠΑΟΚ - Κύμη 94-83: Τρίτη συνεχόμενη ήττα και χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα!

Ο ΠΑΟΚ που δεν θυμίζει σε τιποτα τον ΠΑΟΚ του παρελθόντος πανηγύρισε στη Πυλαία την πρώτη του νίκη, απέναντι στη Κύμη (94-83) που παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα της Basket League...

Ο Δικέφαλος του Βορρά παρουσίασε αρκετά καλύτερη εικόνα σε σχέση με τα προηγούμενα ματς και έφτασε την διαφορά ακόμη και στο +16 στην 3η περίοδο. Η Κύμη τα έδωσε όλα στην 4η περίοδο για να ξαναμπεί στην αναμέτρηση, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν σοβαροί στο παιχνίδι τους και έφτασαν στη νίκη με 94-83.

Πρόσωπο του αγώνα ήταν ο παίκτης της Κύμης, Ανδρέας Γλυνιαδάκης, ο οποίος στην επιστροφή του στο Παλατάκι, αγωνίστηκε 15 περίπου λεπτά, χωρίς να καταφέρει να κάνει τίποτα.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 45-39, 70-59, 94-83

ΠΑΟΚ: Ντίλαρντ 14 (4), Κλάσεν 6, Μαργαρίτης 15 (1), Κατσίβελης 11 (1), Τζόουνς 17 (1), Χρυσικόπουλος 4, Κρουμπάλι 9, Κόνιαρης 5 (1), Τσόχλας, Τρις 12 (3)

ΚΥΜΗ: Μανωλόπουλος 20 (2), Οκερέαφορ 5, Τσαγκαράκης 19 (4), Γλυνιαδάκης, Σμιθ 13 (2), Εντουαρντς 6 (2), Τζόουνς 20, Σακελλαρίου, Μητσιμπόνας, Εζόμο