ΑΟ ΚΥΜΗΣ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 1-1: Πήρε τον βαθμό! | EviaZoom.gr - Εύβοια News
10 ΧΡΟΝΙΑ EVIAZOOM
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΣΟΚΑΝΗΣ - EVIAZOOM.GR

ΑΟ ΚΥΜΗΣ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 1-1: Πήρε τον βαθμό!

Δεν κατάφερε να πάρει την νίκη στη αγωνιστική του 3ου ομίλου ο ΑΟ Κύμης, καθώς η ομάδα του Βαγγέλη Ντόβολη έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με τον Παναργειακό...
Σε ένα ματς για... γερά νεύρα, η ομάδα της Κύμης αντιμετώπισε στα ίσια τον δυνατό Παναργειακό, ο οποίος προηγήθηκε στο 23' με δυνατό σουτ του Μάριο Μπρέσκα, αλλά οι γηπεδούχοι πήραν το βαθμό, ισοφαρίζοντας με τον Ζαχαράκη στο 65'.

Δύο λεπτά αργότερα, η Κύμη έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Καρατζά για μαρκάρισμα στον Αλιβεριώτη Γιάννη Σϊμωση. Από εκεί και πέρα, ο Παναργειακός πίεσε για να πετύχει το νικητήριο τέρμα, αλλά στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Λιόσης έχασε σπουδαία ευκαιρία και το 1-1 δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

ΑΟ ΚΥΜΗΣ (Βαγγέλης Ντόβολης): Μπασινάς, Κόκκος, Τσατσαρώνης, Καρατζάς, Δημητρακόπουλος, Κεϊτά, Ντούρμας, (69' Γεραντώνης), Ταυταρίδης, Ζαχαράκης, (90' Κούρτης), Δήμου, Τσαλμάς, (87' Μανωλάς)

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Λουτσιάνο): Κατσαούνης, Λιόσης, Καλαγκάνης, Κουκούλης, Ρότα, Λίτσιος, Αγγελόπουλος (85' Καλογέρης), Παπαϊωάννου, Σίμωσης (67' Ετόφ), Μπρέσκα (65' Ισούφι), Πούτσι