![](http://3.bp.blogspot.com/-RYU6ECHs704/Ukl8CRHD7II/AAAAAAAAUCs/4CW7lejXT2Y/s640-rw/%CE%9F%CE%A0%CE%9A%CE%95+%CE%A7%CE%91%CE%9B%CE%9A%CE%99%CE%94%CE%91.jpg)
Συνελήφθησαν 2 Χαλκιδέοι από την Β’ ΟΠΚΕ για ναρκωτικά και παράνομη οπλοκατοχή
Κατασχέθηκαν μικροποσότητα ηρωίνης, ναρκωτικά δισκία και ένα μαχαίρι
Συνελήφθησαν το Σάββατο (28/9) το απόγευμα στη Χαλκίδα, από αστυνομικούς της Β΄ Ομάδας ΟΠΚΕ Εύβοιας 2 άνδρες, ηλικίας 37 και 36 ετών αντίστοιχα, κατηγορούμενοι, κατά περίπτωση, για κατοχή ναρκωτικών ουσιών και παράνομη οπλοκατοχή.
Ήταν περίπου στις 17:45 το απόγευμα, όταν οι αστυνομικοί εντόπισαν σε περιοχή της Χαλκίδας ένα αυτοκίνητο, στο οποίο επέβαιναν οι δύο δράστες και μετά από έρευνα που διενήργησαν, βρέθηκαν στην κατοχή του 37χρονου και κατασχέθηκαν:
· 1 αυτοσχέδια νάιλον συσκευασία, που περιείχε ποσότητα ηρωίνης μεικτού βάρους 1,4 γραμμαρίων,
· 20 ναρκωτικά δισκία, χωρίς να διαθέτει την απαιτούμενη ιατρική συνταγή και
· 1 μαχαίρι, με μήκος λάμας 6 εκατοστών.
Επιπλέον στην κατοχή του 36χρονου, βρέθηκε και κατασχέθηκε μία αυτοσχέδια νάιλον συσκευασία, που περιείχε ποσότητα ηρωίνης μεικτού βάρους 1 γραμμαρίου.
Ενεργείται προανάκριση από το Τμήμα Ασφαλείας Χαλκίδας ενώ οι συλληφθέντες, με την σε βάρος τους σχηματισθείσα δικογραφία, θα οδηγηθούν στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Χαλκίδας.