![](https://2.bp.blogspot.com/-kvJFJnDm0qA/WH9YFiCqKtI/AAAAAAABuso/zUK2zkJ26gAnHUuDBCOFHoSPzSuvfeYhgCLcB/s640-rw/%25CE%25A7%25CE%25A1%25CE%2597%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%259F%25CE%25A3%2B%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%2593%25CE%25A9%25CE%259D%25CE%2597%25CE%25A3-1.jpg)
Όπως αναφέρει η ανακοίνωση του Δήμου Χαλκιδέων, η δεύτερη προσπάθεια από τη συγκεκριμένη εταιρεία έγινε τις πρωινές ώρες της Τετάρτης 18 Ιανουαρίου, ωστόσο και πάλι η αντίδραση του δημάρχου Χαλκιδέων Χρήστου Παγώνη, ήταν άμεση.
Συνοδευόμενος από συνεργάτες του, εργαζόμενους του Δήμου Χαλκιδέων, δημάρχους όμορων Δήμων και εκπροσώπους της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας, ο δήμαρχος Χαλκιδέων ζήτησε την απομάκρυνση των συνεργείων, όπως και έγινε.
![](https://1.bp.blogspot.com/-5U3bpZ9pExs/WH9YGbAkO1I/AAAAAAABusw/kTIxd5Vca5YmVKjlDAjsz15k1Nb19IooACLcB/s640-rw/%25CE%25A7%25CE%25A1%25CE%2597%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%259F%25CE%25A3%2B%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%2593%25CE%25A9%25CE%259D%25CE%2597%25CE%25A3-2.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-JdODH3553Ug/WH9YGFQzjYI/AAAAAAABuss/HrEezQZZl8klM9hLvOf9dpBCi0YMzkJgwCLcB/s640-rw/%25CE%25A7%25CE%25A1%25CE%2597%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%259F%25CE%25A3%2B%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%2593%25CE%25A9%25CE%259D%25CE%2597%25CE%25A3-3.jpg)