![](https://2.bp.blogspot.com/-4MBudMZupmQ/XEl7dZBRL5I/AAAAAAACawA/6Fx4nbWFQ9gAS7-CLoKCjtI_gBqYWM6pACLcBGAs/s640-rw/%25CE%2595%25CE%25A1%25CE%2595%25CE%25A4%25CE%25A1%25CE%2599%25CE%2591-%25CE%259F%25CE%259A.jpg)
Μεγάλη νίκη μέσα στα Ψαχνά πέτυχε ο Απόλλων Ερέτριας και προκρίθηκε στον τελικό Κυπέλλου Εύβοιας όπου θα αντιμετωπίσει την Αρτάκη...
Μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν 2-3 τον Ηρακλή Ψαχνών και επιστρέφουν στον τελικό μετά από τρία χρόνια.
Τα γκολ σημείωσαν οι Τόρα (2΄), Μώρος (60΄, 71΄), Ανέστης (85΄, 91΄).
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Μεθενίτης): Κηρόπουλος, Ζουλιώτης (45' λ.τρ. Παλαιολόγος), Δημ. Αγγελάτος, Μπακομήτρος, Ρεπετσάς (78' Ντούμας), Τσολάκος, Σκριβάνος, Γιωρ. Αγγελάτος (56' Καραχάλιος), Γκάβαλης (76' Σιαράπης), Ανέστης, Μήτρου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Βαλκάνος): Ναβροζίδης, Μετσανάι (61' Ζαχαρόπουλος), Τσίγκας, Σμπιλήρης, Αντζέλι, Καλοχωρίδης, Σεόλ (76' Κοκκάλας), Ρούσσος, Μώρος (81' Ευγενίου), Τόρα, Μπαλόζι (68' Κορακιανίτης).
Μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν 2-3 τον Ηρακλή Ψαχνών και επιστρέφουν στον τελικό μετά από τρία χρόνια.
Τα γκολ σημείωσαν οι Τόρα (2΄), Μώρος (60΄, 71΄), Ανέστης (85΄, 91΄).
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Μεθενίτης): Κηρόπουλος, Ζουλιώτης (45' λ.τρ. Παλαιολόγος), Δημ. Αγγελάτος, Μπακομήτρος, Ρεπετσάς (78' Ντούμας), Τσολάκος, Σκριβάνος, Γιωρ. Αγγελάτος (56' Καραχάλιος), Γκάβαλης (76' Σιαράπης), Ανέστης, Μήτρου.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Βαλκάνος): Ναβροζίδης, Μετσανάι (61' Ζαχαρόπουλος), Τσίγκας, Σμπιλήρης, Αντζέλι, Καλοχωρίδης, Σεόλ (76' Κοκκάλας), Ρούσσος, Μώρος (81' Ευγενίου), Τόρα, Μπαλόζι (68' Κορακιανίτης).