![](https://1.bp.blogspot.com/-ppd3vwWul5Y/YUi2Nqta_cI/AAAAAAADBAA/vIPuAypbAWMqULmuCKnhfp1e_UAhUN5bgCLcBGAsYHQ/w640-h386-rw/%25CE%259C%25CE%2591%25CE%259D%25CE%2599%25CE%25A6%25CE%2591%25CE%2592%25CE%2591%25CE%25A3-%25CE%2593%25CE%259F%25CE%259D%25CE%2595%25CE%2599%25CE%25A3-%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%25A5%25CE%259D%25CE%259F%25CE%259C%25CE%2599%25CE%259A%25CE%259F%25CE%2599.png)
Συγκεκριμένα ο πατέρας του, Λάμπρος Μανιφάβας υπηρετεί στο Αστυνομικό Τμήμα Διρφύων - Μεσσαπίων, ενώ η μητέρα του, Γεωργία Κοκκίνου υπηρετεί στο Τμήμα Τροχαίας Χαλκίδας.
Ο αδικοχαμένος Βαγγέλης Μανιφάβας: Σημειώνεται επίσης ότι ο πατριός του Σταύρου Στουπή είναι αστυνομικός, Δημήτρης Καραμπίνης, ο οποίος υπηρετεί στο Αστυνομικό Τμήμα Διρφύων - Μεσσαπίων.
Οι δύο νεαροί επέβαιναν σε μηχανάκι, το οποίο κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες που διερευνώνται, συγκρούστηκε μετωπικά με αυτοκίνητο μάρκας cabrio mercedes, το οποίο οδηγούσε ο 67χρονος γιατρός (παθολόγος) Λεωνίδας Πολιτόπουλος.
Δείτε ΕΔΩ τη συνέχεια του ρεπορτάζ για το τραγικό τροχαίο που στοίχισε την ζωή των δύο νεαρών