![Χαλκίδα: Συγκέντρωση διαμαρτυρίας και πορεία για τον Ρωμανό! Χαλκίδα: Συγκέντρωση διαμαρτυρίας και πορεία για τον Ρωμανό!](http://3.bp.blogspot.com/-xiw91Gk1ZsA/VIIcUGxd9GI/AAAAAAAAqR4/9c8zV2vZuQ0/s1600-rw/%CE%A7%CE%91%CE%9B%CE%9A%CE%99%CE%94%CE%91%2B%CE%A1%CE%A9%CE%9C%CE%91%CE%9D%CE%9F%CE%A3.jpg)
Στην πλατεία της Δημοτικής Αγοράς τοποθετήθηκε μικροφωνική και ακούστηκαν συνθήματα συμπαράστασης στον 21χρονο Νίκο Ρωμανό.
Μετα τη συνέλευση ακολούθησε πορεία και αποκλεισμός της κυκλοφορίας σε κεντρικούς δρόμους της πόλης. Η πορεία κατέληξε στο Εργατικό Κέντρο Εύβοιας όπου έγινε παρέμβαση σε ραδιοφωνική εκπομπή.
Το Σάββατο 6 Δεκεμβρίου (επέτειος απο την δολοφονία του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου), θα γίνει νέα πορεία στην Χαλκίδα με προσυγκέντρωση στην πλατεία του Αγ.Νικολάου στις 12:00 το μεσημέρι.
Στο πλευρό του Νίκου Ρωμανού βρίσκεται και ο Ιατρικός Σύλλογος Εύβοιας, ο οποίος ζητά με ψήφισμα να συμβάλει η Πολιτεία στον τερματισμό της απεργίας πείνας του νεαρού φυλακισμένου, με την εκπλήρωση της επιθυμίας του να δύναται να παίρνει άδεια για την παρακολούθηση των μαθημάτων του στα ΤΕΙ Αθηνών.