Ασταμάτητος ο ΓΣ Κύμης πέρασε και από τον Ιωνικό Νίκαιας με 84-90 (ΦΩΤΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News
BANNER TRIACON

Ασταμάτητος ο ΓΣ Κύμης πέρασε και από τον Ιωνικό Νίκαιας με 84-90 (ΦΩΤΟ)

Φοβερό παιχνίδι και μεγάλο διπλό στην Νίκαια για τον Γυμναστικό Σύλλογο Κύμης - Οι παίκτες αφιέρωσαν την νίκη στον συμπαίκτη τους, Γιάννη Κακιούζη, ο οποίος στην αρχή του παιχνιδιού υπέστη βαρύ διάστρεμμα και αποχώρησε τραυματίας...

Η ομάδα της Κύμης μπήκε δυνατά  στο ματς και πήρε απ' την αρχή το προβάδισμα και στο πρώτο 10λεπτο δύσκολα αλλά δίκαια δεν άφησε τους αντιπάλους του να μπουν μπροστά στο σκορ, κάτι που έγινε και στη συνέχεια του αγώνα με εξαίρεση στο 14' (26-25). Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ήταν ιδιαίτερα καλοί στα τελευταία πέντε λεπτά και πήραν διαφορά 10 πόντων (36-46).
Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά ήταν πάλι υπέρ του Γυμναστικού με τον Ιωνικό να παλεύει συνεχώς για να τη φθάσει και τα κατάφερε 7 λεπτά πριν τη λήξη για να γίνει στη συνέχεια ένα ματς υπέροχο όπου οι παίχτες του Μπρατσιάκου έβγαλαν όλο το πάθος τους και στο τέλος πανηγύρισαν μια πολύ σπουδαία νίκη με την οποία κάνουν ένα ακόμη μεγάλο άλμα για την άνοδο στην Α2.

Διαιτητές: Κατραχούρας – Δαρλαμήτσος.

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 36-46, 65-67, 84-90

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Καραγιάννης): Ντακούλιας 16 (1), Κούτουλας 6, Τασόπουλος 16, Θυμνιός 10, Βασιλόπουλος 2, Τσαρουχάς 19 (6), Σκάνδαλος 2, Παλαιοχωρίτης 3 (1), Θεοδοσίου, Αναγνωστόπουλος 6, Αποστολίδης 4, Μπολάτογλου.
ΓΣ ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 2, Μιλόσεβιτς, Σέττος 13 (2), Παπαντωνίου 8, Κατράνας 5
(1), Κακιούζης, Γκιζογιάννης 8 (1), Κωνσταντακόπουλος 22, Ερεβμπεναζιέ, Λόλας 15 (1), Σκουλούδης 4, Κολώκας 13 (2).