![Η στιγμή της επίθεσης στα γραφεία των ΑΝΕΛ στη Πάτρα - Υποψήφιος βουλευτής τους, άλλαξε την ταμπέλα της εισόδου (ΦΩΤΟ) Η στιγμή της επίθεσης στα γραφεία των ΑΝΕΛ στη Πάτρα - Υποψήφιος βουλευτής τους, άλλαξε την ταμπέλα της εισόδου (ΦΩΤΟ)](http://1.bp.blogspot.com/-BxkQypOcHgE/Vai9FuJrVLI/AAAAAAABBrk/jtHZ-lS9U9A/s640-rw/%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%25A1%25CE%2591.jpg)
Όπως βλέπετε στην επόμενη φωτογραφία, ενώ συνεδρίαζε το συντονιστικό όργανο του κόμματος με αφορμή την ψήφιση του μνημονίου, παρενέβη με μαρκαδόρο και μετέτρεψε το "Ανεξάρτητοι" σε "Εξαρτημένοι".
Επίσης έγραψε "Δεν ξεχνώ" με την ημερομηνία ψήφισης του νομοσχεδίου για τα μέτρα. Στο facebook ανέφερε: ''Χωρίς λόγια....σήμερα στα γραφεία των ΑΝΕΛ στην Πάτρα....και ενώ συνεδρίαζε το συντονιστικό όργανο.... Γιάγκος Ραυτόπουλος, Υποψήφιος Βουλευτής Αχαϊας".
![Η στιγμή της επίθεσης στα γραφεία των ΑΝΕΛ στη Πάτρα - Υποψήφιος βουλευτής τους, άλλαξε την ταμπέλα της εισόδου (ΦΩΤΟ) Η στιγμή της επίθεσης στα γραφεία των ΑΝΕΛ στη Πάτρα - Υποψήφιος βουλευτής τους, άλλαξε την ταμπέλα της εισόδου (ΦΩΤΟ)](http://1.bp.blogspot.com/-BxkQypOcHgE/Vai9FuJrVLI/AAAAAAABBrk/jtHZ-lS9U9A/s640-rw/%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%25A1%25CE%2591.jpg)