![Telegraph: Η Σκύρος μέσα στα καλύτερα νησιά της Ελλάδας! Telegraph: Η Σκύρος μέσα στα καλύτερα νησιά της Ελλάδας!](http://4.bp.blogspot.com/-iOo5QQxVG5c/VdTiYZaZqSI/AAAAAAABFLs/qMsH8Nrdp_g/s640-rw/%25CE%25A3%25CE%259A%25CE%25A5%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A3.jpg)
Η Telegraph έκανε ρεπορτάζ, μάζεψε όλες τις απαράμμιλες ομορφιές των νησιών της Ελλάδας και έφτιαξε ένα top 19 - Ανάμεσα τους και η πανέμορφη Σκύρος
Κρήτη για φαγητό, Κέρκυρα για οικογενειακές διακοπές, Κεφαλονιά για κρασί, Κουφονήσια για ησυχία και χαλάρωση, Σύμη για τα ζευγαράκια, Σαντορίνη για θέα, η Ζάκυνθος για τις παραλίες, για τους γκέι η Λέσβος.
Η Δήλος ενδείκνυται για την ιστορία της και τον πολιτισμό, η Μύκονος για τα ξενοδοχεία, η Υδρα για τους οικολόγους, η Ανδρος για πεζοπορία, η Σκύρος για τους εναλλακτικούς, η Κάρπαθος που φημίζεται για την παράδοσή της, η Σκόπελος για τα παραδοσιακά οικήματα και τα μοναστήρια του, η Νίσυρος διάσημη σε όλο τον κόσμο για τις ομορφιές της που έχουν φιλοξενηθεί σε ταινία του James Bond.
Έπεται η Ρόδος για το νυχτερινό ξεφάντωμα, η Λευκάδα για τα θαλάσσια σπορ και τέλος η Πάτμος για τη θρησκευτική της παράδοση.