![](https://2.bp.blogspot.com/-CDSSGc7Rnhw/V_HUHbryOOI/AAAAAAABmds/5W-_V9xd2RQUzdPM8sMJfgu3ILrgMfM3ACLcB/s640-rw/%25CE%25A6%25CE%25A9%25CE%25A4%25CE%2599%25CE%2591.jpg)
H πυρκαγιά εκδηλώθηκε λίγο μετά το μεσημέρι της Κυριακής (02-10-2016) σε μεγάλη δασική έκταση...
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ η φωτιά έκαψε έκταση με χαμηλή βλάστηση ανάμεσα στα χωριά Μίστρο και Σέτα και δεν απειλήθηκαν κατοικημένες περιοχές. Στο έργο της κατάσβεσης πήραν μέρος 2 πυροσβεστικά αεροπλάνα, 24 πυροσβέστες με 10 οχήματα και ένα πεζοπόρο τμήμα 6 ατόμων.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ η φωτιά έκαψε έκταση με χαμηλή βλάστηση ανάμεσα στα χωριά Μίστρο και Σέτα και δεν απειλήθηκαν κατοικημένες περιοχές. Στο έργο της κατάσβεσης πήραν μέρος 2 πυροσβεστικά αεροπλάνα, 24 πυροσβέστες με 10 οχήματα και ένα πεζοπόρο τμήμα 6 ατόμων.