Ηρακλής Χαλκίδας: Νίκησε τον Παναθηναϊκό, έχασε από τον ΠΑΟΚ! | EviaZoom.gr - Εύβοια News
ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΕΥΧΕΣ 2024

Ηρακλής Χαλκίδας: Νίκησε τον Παναθηναϊκό, έχασε από τον ΠΑΟΚ!

Δυνατό τουρνουά με τη συμμετοχή Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ διοργάνωσε ο Ηρακλής Χαλκίδας στο Κλειστό της Κανήθου...

Η νεοφώτιστη ομάδα της Volleyleague ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον ΠΑΟΚ, ωστόσο στο τελευταίο ματς του τουρνουά ο Ηρακλής Χαλκίδας πήρε σπουδαία νίκη με 3-2 σετ επί του Παναθηναϊκού.

Με πολλές απουσίες αλλά με τις εναλλακτικές λύαεις να αποδίδουν καρπούς ο ΠΑΟΚ έκλεισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά της Χαλκίδας.

Οι πρωταθλητές χωρίς τους Γκόμεζ, Σαφράνοβιτς, Τερζή και Ανδρεάδη νίκησαν 3-0 σετ τους νεοφώτιστους που έχασαν το δεύτερο σετ από 22-20 (22-25).

Το τουρνουά ολοκληρώθηκε την Κυριακή με την αναμέτρηση Ηρακλής Χαλκίδας-Παναθηναικός.

Ο Ηρακλής δεν είχε στη διάθεσή του τον Γκόρτσανιουκ που προφυλάχθηκε και έδειξαν πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο, όπως και οι «πράσινοι», που δεν κατάφεραν να κάνουν την «ανατροπή».

Ο Σπύρος Γκολίτσης είπε πως: «Είμαστε σε καλό δρόμο. Παρά την απουσία του Γκόρτσανιουκ, λειτουργήσαμε ομαδικά και πήγαμε καλά σε ένα ματς με πίεση. Συνεχίζουμε την προετοιμασία για να είμαστε έτοιμοι για τις επίσημες υποχρεώσεις».

Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος είπε πως: «Είχαμε μία νίκη και μία ήττα σε αυτό το τουρνουά. Η ομάδα παρουσιάζει πρόοδο και συνεχίζει την προετοιμασία της».