![](https://2.bp.blogspot.com/-W5Fl0gKWt-o/Wr6NqWj57QI/AAAAAAACJdA/a0Hc6mwTEzwrBHHW88ONylteXYgGN8COwCLcBGAs/s640-rw/%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%2594%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%2597-3.jpg)
Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 30 Μαρτίου στη Σχολή Πεζικού Χαλκίδας, η τελετή παράδοσης – παραλαβής της διοίκησης της...
Ο ταξίαρχος Γεώργιος Μπικάκης, ο οποίος μετακινήθηκε στη Διεύθυνση Πεζικού ως Υποδιευθυντής (έχει έδρα τη Χαλκίδα) παρέδωσε τη σκυτάλη της Διοίκησης της Σχολής στον υποστράτηγο Ιωάννη Σουρβά. Στην τελετή τον Δήμο Χαλκιδέων εκπροσώπησε ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης, ο οποίος στον σύντομο χαιρετισμό που απηύθυνε, ευχαρίστησε τον απελθόντα Διοικητή της Σχολής Γ. Μπικάκη για τη συνεργασία και παράλληλα ευχήθηκε κάθε επιτυχία στο έργο του νέου Διοικητή.
Ως ανάμνηση, ο Δήμαρχος προσέφερε και στους δύο, αναμνηστικό με το έμβλημα του Δήμου Χαλκιδέων.
Ο ταξίαρχος Γεώργιος Μπικάκης, ο οποίος μετακινήθηκε στη Διεύθυνση Πεζικού ως Υποδιευθυντής (έχει έδρα τη Χαλκίδα) παρέδωσε τη σκυτάλη της Διοίκησης της Σχολής στον υποστράτηγο Ιωάννη Σουρβά. Στην τελετή τον Δήμο Χαλκιδέων εκπροσώπησε ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης, ο οποίος στον σύντομο χαιρετισμό που απηύθυνε, ευχαρίστησε τον απελθόντα Διοικητή της Σχολής Γ. Μπικάκη για τη συνεργασία και παράλληλα ευχήθηκε κάθε επιτυχία στο έργο του νέου Διοικητή.
Ως ανάμνηση, ο Δήμαρχος προσέφερε και στους δύο, αναμνηστικό με το έμβλημα του Δήμου Χαλκιδέων.
![](https://2.bp.blogspot.com/-LIvN7O26r_M/Wr6NqMk9ZZI/AAAAAAACJdQ/iuLfDyAAtIwJV1YqrXk2GMxtsjEdG_McQCEwYBhgL/s640-rw/%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%2594%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%2597-4.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-qCWyRtXzH1k/Wr6NnurblpI/AAAAAAACJdM/YKGxthlTRmomDktq2EpOCPhyGCBn9QHoACEwYBhgL/s640-rw/%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%2594%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%2597-1.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-bA62iKxdqQc/Wr6Ns1JdbBI/AAAAAAACJdU/ny5C2VtUSOEtf0UNZx7BQFlzcfTst7xKgCEwYBhgL/s640-rw/%25CE%25A0%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%2594%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%2597-5.jpg)