![](https://1.bp.blogspot.com/-0nLlVnJsxrs/WpqsUkJxyoI/AAAAAAACH9w/O7FraELsyXIiqL4AT3VbK4RpiPon2-P5QCLcBGAs/s640-rw/%25CE%25A3%25CE%25A5%25CE%259D%25CE%2595%25CE%259B%25CE%2597%25CE%25A6%25CE%2598%25CE%2597-1.jpg)
Συνελήφθη το μεσημέρι της Παρασκευής (02-03-2018) στην Καστέλλα Ψαχνών, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Διρφύων – Μεσσαπίων, ένας 45χρονος Χαλκιδέος, σε βάρος του οποίου εκκρεμούσαν σωρεία καταδικαστικών εγγράφων...
Ειδικότερα σε βάρος του εκκρεμούσαν:
· Ένταλμα σύλληψης του κ. Ανακριτή Πλημμελειοδικών Αθηνών, για σύσταση συμμορίας και πλαστογραφία.
· Ένταλμα σύλληψης του κ. Ανακριτή του 15ου Τακτικού Τμήματος Πλημμελειοδικών Αθηνών, καθώς και σχετικό Βούλευμα που διατηρεί σε ισχύ το Ένταλμα, για πλαστογραφία και ακάλυπτες επιταγές.
· Ένταλμα σύλληψης της κας Ανακρίτριας του 3ου Τακτικού Τμήματος Πλημμελειοδικών Αθηνών, καθώς και σχετικό Βούλευμα που διατηρεί σε ισχύ το Ένταλμα, για πλαστογραφία και απάτη.
· Απόφαση του Πενταμελούς Εφετείου Κακουργημάτων Αθηνών, με ποινή κάθειρξης 6 ετών, για απάτη.
· Απόφαση του Τριμελούς Εφετείου Κακουργημάτων Αθηνών, με ποινή φυλάκισης 12 μηνών και χρηματική ποινή 3.000 ευρώ, για παράβαση νομοθεσίας περί επιταγών.
· Απόφαση του Μονομελούς Πλημμελειοδικείου Χαλκίδας, με ποινή φυλάκισης 4 μηνών και χρηματική ποινή 200 ευρώ, για παράβαση νομοθεσίας περί εισφορών.
Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί αρμοδίως.