Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 63-90: Τον διέλυσε στο ΣΕΦ! (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 63-90: Τον διέλυσε στο ΣΕΦ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Ολυμπιακός ήταν απογοητευτικός και η Μπαρτσελόνα τον διέλυσε με 63-90 στο ΣΕΦ...

Ο Ολυμπιακός υπέστη ολικό μπλακ άουτ στο δεύτερο ημίχρονο και η Μπαρτσελόνα τον διέλυσε στο ΣΕΦ με 90-63

Οι «ερυθρόλευκοι» σκόραραν μόλις 11 πόντους στην τελευταία περίοδο του αγώνα εκ των οποίων οι έξι με τρίποντα του Παπαπέτρου 1 λεπτο πριν το φινάλε.

Ο Ολυμπιακός είχε συνολικά απογοητευτική εικόνα απέναντι τους στους αδιάφορους Καταλανούς και πλέον κάθε ενδεχόμενο για την πρωτιά αποκλείστηκε και μαθηματικά.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-23, 38-40, 52-63, 63-90

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σφαιρόπουλος): ΜακΛιν 14 (12 ριμπάουντ), Μπράουν 3 (1/6 σουτ), Παπαπέτρου 9 (3), Σπανούλης 10 (2/6 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 3/4 βολές, 5 ασίστ), Μιλουτίνοβ 4 (6 ριμπάουντ), Τιλί, Πρίντεζης 14 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Μάντζαρης 2 (0/4 σουτ, 2/2 βολές), Ρόμπερτς 2, Ουίλτζερ, Τόμπσον.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Πέσιτς): Ρίμπας 3 (1), Πρέσεϊ, Τζάκσον (0/4 σουτ), Ναβάρο 7 (2), Ερτέλ 13 (7 ασίστ), Κούρουκς, Οριόλα 12 (8 ριμπάουντ), Κόπονεν 14 (1), Κλαβέρ 4 (8 ριμπάουντ), Τόμιτς 19 (8/13 δίποντα, 10 ριμπάουντ), Μοερμάν 17 (4/5 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 13 ριμπάουντ).