ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 4-2 στη παράταση: Πρόκριση με αμφισβητούμενο πέναλτι και ένταση στο τέλος! (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Ο ΠΑΟΚ προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας αποκλείοντας τον Πανιώνιο στην παράταση με 4-2 (32΄ Μπίσεσβαρ, 82΄ Σφιντέρσκι, 114΄ Άκπομ, 118΄ πεν. Βιεϊρίνια - 33΄ Ντουρμισάι, 94΄ Καμαρά)...

Οι «κυανέρυθροι», που είχαν νικήσει με 2-1 στον αγώνα της Νέας Σμύρνης, πλησίασαν σε μια μεγάλη πρόκριση αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν ως το τέλος.

Στο 117’ έγινε η φάση που έκρινε το ματς.

Ο Μίσιτς έκανε δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα βρήκε στα πλευρά τον γυρισμένο πλάτη Μανθάτη αλλά ο Σκουλάς ανακάλυψε πέναλτι!

Παρά τις έντονες αντιδράσεις των παικτών του Πανιωνίου ο Βιεϊρίνια εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και έκανε το 4-2, που έδωσε την πρόκριση στον «δικέφαλο».

Είναι χαρακτηριστικό ότι οι παίκτες του Πανιωνίου αρνήθηκαν να κάνουν σέντρα και ο διαιτητής Σκουλάς σφύριξε τη λήξη πριν ολοκληρωθούν οι καθυστερήσεις αντί να διακόψει το ματς όπως αναφέρουν οι κανονισμοί.