Ελλάδα - Ιταλία 0-3: «Ναυάγιο» της Εθνικής στο ΟΑΚΑ (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Ελλάδα - Ιταλία 0-3: «Ναυάγιο» της Εθνικής στο ΟΑΚΑ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ούτε κατά διάνοια δεν κατάφερε η Εθνική να φανεί ανταγωνιστική απέναντι στην Ιταλία, γνωρίζοντας αμαχητί την πρώτη ήττα της στον 10ο προκριματικό όμιλο του EURO 2020...

Οι «ατζούρι» πέρασαν από το ΟΑΚΑ με το χαρακτηριστικά άνετο 0-3 και έκαναν το «3 στα 3», τοποθετώντας γερά θεμέλια για την πρόκριση στην τελική φάση. Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τέρματα των Μπαρέλα (23΄), Ινσίνιε (30΄) και Μπονούτσι (33΄).

Η «σκουάντρα ατζούρα» συνέχισε να φτάνει με χαρακτηριστική άνεση στα ελληνικά καρέ και πλησίασε σε αρκετές περιπτώσεις στο τελευταίο 15λεπτο σε ένα τέταρτο γκολ, όμως ο Μπάρκας σταμάτησε στο 75΄ τον Ισνίνιε (σε τετ-α-τετ), στο 86΄ το δυνατό σουτ του Φλορέντσι και στο 88΄ ξανά τον Ινσίνιε.