![](https://1.bp.blogspot.com/-Bqh6fmn10LU/XPNn8CjONWI/AAAAAAAChAs/NfRuKdhql34oZ9FI2xr80Z4MvquWk3pFQCLcBGAs/s640-rw/%25CE%25A3%25CE%259A%25CE%259B%25CE%2591%25CE%2592%25CE%2595%25CE%259D%25CE%2599%25CE%25A4%25CE%2597%25CE%25A3.jpg)
Συνελήφθη το μεσημέρι της Παρασκευής (31-05-2019) στη Χαλκίδα, από αστυνομικούς της Β’ Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. του Τμήματος Άμεσης Δράσης Χαλκίδας, ένας 37χρονος Γεωργιανός κατηγορούμενος για διακεκριμένες περιπτώσεις κλοπών...
Συγκεκριμένα, ο εντοπισμός και η σύλληψή του πραγματοποιήθηκε αμέσως μετά την αφαίρεση οινοπνευματωδών ποτών, από το super market «Σκλαβενίτης» που βρίσκεται επί της οδού Ληλαντίων.
Στο πλαίσιο της έρευνας του Τμήματος Ασφαλείας Χαλκίδας, προέκυψε ότι ο 37χρονος, μαζί με έναν ακόμη συνεργό του, ενέχονται, το τελευταίο χρονικό διάστημα, στη διάπραξη δύο ακόμη κλοπών, από το συγκεκριμένο super market .
Σημειώνεται ότι ο συλληφθείς έχει απασχολήσει κατ’ επανάληψη τις Διωκτικές Αρχές, για διάπραξη παρόμοιων αδικημάτων.
Την προανάκριση ενήργησε το Τμήμα Ασφαλείας Χαλκίδας, ενώ η δικογραφία που σχηματίσθηκε θα υποβληθεί στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Χαλκίδας.
Συγκεκριμένα, ο εντοπισμός και η σύλληψή του πραγματοποιήθηκε αμέσως μετά την αφαίρεση οινοπνευματωδών ποτών, από το super market «Σκλαβενίτης» που βρίσκεται επί της οδού Ληλαντίων.
Στο πλαίσιο της έρευνας του Τμήματος Ασφαλείας Χαλκίδας, προέκυψε ότι ο 37χρονος, μαζί με έναν ακόμη συνεργό του, ενέχονται, το τελευταίο χρονικό διάστημα, στη διάπραξη δύο ακόμη κλοπών, από το συγκεκριμένο super market .
Σημειώνεται ότι ο συλληφθείς έχει απασχολήσει κατ’ επανάληψη τις Διωκτικές Αρχές, για διάπραξη παρόμοιων αδικημάτων.
Την προανάκριση ενήργησε το Τμήμα Ασφαλείας Χαλκίδας, ενώ η δικογραφία που σχηματίσθηκε θα υποβληθεί στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Χαλκίδας.