![](https://1.bp.blogspot.com/-RGUL97GU5DQ/Xp7wPiV6jII/AAAAAAACvi4/ucYHjmARG_EqstdJGEBdqx9hdW6MTuIKwCLcBGAsYHQ/s640-rw/%25CE%2592%25CE%2591%25CE%259A%25CE%2591-ok.jpg)
Παράδειγμα προς αποφυγή η Έλενα Βάκα...
Αλγεινή εντύπωση προκαλεί, και στο θέμα των μέτρων απαγόρευσης για τον κορονοϊό, η συμπεριφορά της Δημάρχου Χαλκιδέων, η οποία δέχεται ακόμα και επισκέψεις για δώρα στο γραφείο της χωρίς να τηρούνται τα μέτρα και η απαιτούμενη απόσταση, όπως βλέπουμε και στην εικόνα που δημοσίευσε σήμερα, Τρίτη (21-04-2020).
Αλγεινή εντύπωση προκαλεί, και στο θέμα των μέτρων απαγόρευσης για τον κορονοϊό, η συμπεριφορά της Δημάρχου Χαλκιδέων, η οποία δέχεται ακόμα και επισκέψεις για δώρα στο γραφείο της χωρίς να τηρούνται τα μέτρα και η απαιτούμενη απόσταση, όπως βλέπουμε και στην εικόνα που δημοσίευσε σήμερα, Τρίτη (21-04-2020).
![](https://1.bp.blogspot.com/-SW3MKByqkxc/Xp7yPotAarI/AAAAAAACvjU/kavnNsVYrHw2Ybyd3eXTpyY5PbTeMH5IwCLcBGAsYHQ/s1600-rw/%25CE%2592%25CE%2591%25CE%259A%25CE%2591-10.png)
![](https://1.bp.blogspot.com/-WyR4UrYy_4g/Xp7yPUFU9vI/AAAAAAACvjM/GVTwJvuN6iQxVE_pGnDp_qLt_-vsweWAACLcBGAsYHQ/s640-rw/%25CE%2592%25CE%2591%25CE%259A%25CE%2591-20.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-OhAPJ7j1y7Q/Xp7yPYD1DoI/AAAAAAACvjQ/3IO7Csqsos8zqQolflE0slIOGLY3FBcvACLcBGAsYHQ/s640-rw/%25CE%2592%25CE%2591%25CE%259A%25CE%2591-30.jpg)
Δυστυχώς αυτές οι συμπεριφορές παρατηρούνται και από άλλους δημάρχους της Εύβοιας, ενώ υποτίθεται ότι θα έπρεπε να δίνουν το καλό παράδειγμα σε ένα τέτοιο σοβαρό ζήτημα δημόσιας υγείας.