![](https://1.bp.blogspot.com/-kD0QseElXzI/YFUmwy4ps4I/AAAAAAAC7b4/6vzemnbgD1MoZpo4hcrc5hPWsMw_siKpQCLcBGAsYHQ/w640-h374-rw/%25CE%2598%25CE%2597%25CE%2592%25CE%2591.webp)
Την είδηση γνωστοποίησε η θεία της Μαργαρίτας, σκορπίζοντας θλίψη στη Θήβα, όπου διέμεναν.
Η άτυχη γυναίκα νοσηλευόταν στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του νοσοκομείου Ευαγγελισμός επί 42 ημέρες. Είχε μεταφερθεί σε νοσοκομείο της Αθήνας, όταν διαπιστώθηκε θετική στον κορονοϊό, ενώ η κόρη της είχε καταλήξει έπειτα από επιπλοκές του ιού. Μάλιστα, είχε νοσηλευτεί και ο πατέρας, ο οποίος κατάφερε να το ξεπεράσει.
Υπενθυμίζεται ότι η ιατροδικαστική εξέταση της 16χρονης, που νοσηλευόταν στο Νοσοκομείο Θήβας, έδειξε ότι αιτία θανάτου ήταν αλλοιώσεις του μυοκαρδίου από επιπλοκές του κορoνοϊού.