![](https://1.bp.blogspot.com/-eYVKksA7D8k/YMg4EhkUMJI/AAAAAAAC-E8/3eVPhY3KDMMFsDRXHwUOQ97bbOf28ASnwCLcBGAsYHQ/w640-h432-rw/%25CE%259C%25CE%2599%25CE%259D%25CE%25A4%25CE%2596%25CE%2599%25CE%25A6%25CE%2599%25CE%25A1%25CE%2597-1.jpg)
Με αφορμή ότι η Έλενα Βάκα ζήτησε την παραίτηση της προφορικά, η Ελένη Μιτζιφίρη - η οποία γνωρίζει πάρα πολλά για την δράση της Δημάρχου-, «κεραυνοβόλησε» στην κυριολεξία την Έλενα Βάκα με πρόσφατες δηλώσεις της.
Διαβάστε ...χωρίς σχόλια... τι ανέφερε, μεταξύ άλλων, για την Τρικαλινή διαπλεκόμενη Δήμαρχο Χαλκιδέων:
«Ας δεχθεί αύριο, μεθαύριο από οποιονδήποτε έμπορο ναρκωτικών και δεν ξέρω γω τι, τη δικιά της χορηγία, στο δικό της Δήμο εκεί που υπογράφει η ίδια. Να μας πει η κυρία Δήμαρχος για τη δωρεά των 100 tablets και το κόστος αυτών... Αν θέλει να παραιτηθώ η Δήμαρχος ας αναφέρει γραπτώς τι παράβαση καθήκοντος έχω κάνει κατά τη διάρκεια της θητείας μου. Τι σας ενοχλεί, μήπως επειδή δεν ήμουν το σκυλάκι σας; εγώ δεν είμαι παιδί της καρέκλας ούτε αν με κάνετε Αντιδήμαρχο Αρτάκης θα κάθομαι να σας γλείφω; Ενοχλεί η Μιτζιφίρη αυτά που βρήκε;
Και εγώ έχω πει πόσες παραβάσεις καθήκοντος έχει κάνει η Δήμαρχος... Με τα προσφυγόπουλα, με τις πλημμύρες; Εμένα δεν με έχουν αναφέρει σαν φόνισσα και σαν ρατσίστρια, αυτήν όμως ναι..»