![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEghDO0tlNaooZyI1BPFgnRypbN2m9DJ9pAducyhVmgMQDdfflzoJtFIfgPmV0sFKgt-XIVQWTFIMtxJSKKrCo8fdXm6isWfd_9UAMuya1h3V6C40z8zwS5wrHDU87J-IeY4TzNU2KxiOWhkB64lVC1I6d0dARPxzvn4VoYKLXFo7-vc_XSqUVN3ld42/w640-h354-rw/%CE%91%CE%A1%CE%A4%CE%91%CE%9A%CE%97-%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%A3.jpg)
Μετά τον υποβιβασμό της στα τοπικά πρωταθλήματα, η Αρτάκη, που είχε προκριθεί στον τελικό του Κυπέλλου Εύβοιας, κατάφερε να κερδίσει την Χαλκίδα με 1-0 και «σήκωσε» την κούπα μέσα στο Δημοτικό Στάδιο της Χαλκίδας.
«Όπου γάμος, χαρά και ...ουίσκι η Βασίλω πρώτη»
Εκτός από τον Αντιδήμαρχο Αρτάκης Μπάμπης Κώσταρος (σ.σ. έρχονται και εκλογές βλέπεις...) στο γήπεδο ήταν και η Τρικαλινή Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, η οποία έφτασε μέχρι το γήπεδο και στεκόταν δίπλα στους παίκτες ακόμα και την στιγμή που πανηγύριζαν για να την πιάσει ο φακός.
Οι πληροφορίες που λένε για την Βάκα ότι κατανάλωσε αλκοόλ πίνοντας ουίσκι και σαμπάνια, -λόγω της ημέρας μαζί με τους κυπελλούχους-, όπως τα…έτσουζε ακόμη και κατά την διάρκεια του πρόσφατου δημοτικού συμβουλίου ...δεν επιβεβαιώνονται μέχρι στιγμής.