![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiLZhrVjwKlrFSdzBmW6y0IAQ4NeUKEUcpW1gqNR7DiGOPvjY0uiLIJ2DZSX4Fj0ZQSwlyGGfRI-qkY18AehfvLYN1RWnmXdp7vAG9Hzosjlh-vxgJnxwrha0X1vsKF96XtdiPFr_s0MqdkmHMqYDJ0fB1qYbf6j-NuBsJlL3SdBLsWO0Dg36x0tcFd/w640-h412-rw/%CE%A0%CE%9B%CE%9F%CE%99%CE%91%CE%A1%CE%A7%CE%9F%CE%A3_%CE%95%CE%A5%CE%92%CE%9F%CE%99%CE%91_%CE%9D%CE%95%CE%91_%CE%A3%CE%A4%CE%A5%CE%A1%CE%91.png)
«Συνελήφθη απογευματινές ώρες χθες 17-04-2023 ο Πλοίαρχος Ε/Γ-Ο/Γ πλοίου στα Νέα Στύρα, από στελέχη της Λιμενικής Αρχής Νέων Στύρων, για παράβαση των άρθρων 234 παρ. 1 και 235 παρ Η του Κ.Δ.Ν.Δ. και του άρθρου 291 του Π.Κ.
Συγκεκριμένα, κατά τον διενεργηθέντα έλεγχο από στελέχη της οικείας Λιμενικής Αρχής, διαπιστώθηκε η πλημμελής στοιβασία Ι.Χ.Ε οχημάτων στους χώρους έχμασης του πλοίου, καθιστώντας αδύνατη την πρόσβαση σε αυτά , τόσο από τους οδηγούς όσο και από το προσωπικό του πλοίου σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης.
Προανάκριση διενεργείται από το Α΄ Λιμενικό Τμήμα Νέων Στύρων του Λιμεναρχείου Καρύστου.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ ο Πλοίαρχος αφέθηκε ελεύθερος αργότερα με προφορική εντολή της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Χαλκίδας».