Final Four 2023: Η Ρεάλ Μαδρίτης αντίπαλος του Ολυμπιακού στον τελικό της Euroleague (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News
12 ΧΡΟΝΙΑ EVIAZOOM - ΕΥΒΟΙΑ ΝΕΑ
BANNER TRIACON

Η Ρεάλ Μαδρίτης η αντίπαλος του Ολυμπιακού στον τελικό του Final Four της Euroleague που διεξάγεται στο Κάουνας...

Η Ισπανική ομάδα με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Ταβάρες (20π, 14ρ) επικράτησε με 78-66 της Μπαρτσελόνα στο «clasico» και την Κυριακή (21-05-2023 , ώρα 20:00) θα παίξουν με τον Ολυμπιακό για το βαρύτιμο τρόπαιο.

Νωρίτερα ο Ολυμπιακός νίκησε τη Μονακό 76-62. Οι Πειραιώτες έχαναν στο ημίχρονο με 12 πόντους αλλά κατάφεραν και ανέτρεψαν το σκορ. Την τρίτη περίοδο ο Ολυμπιακός μπήκε με καταιγιστικό τρόπο και επικράτησε με το αδιανόητο 27-2 επιμέρους σκορ.