![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg5Ugj4cTdSH0pfnq4NdWrrS99VOaOE8eC6KxV86AsH16kW1eJrhQraQo4MKcC91vMvhgB9LDHkeQjcyObhpCjI5s5nQf4IRlil5HsqEOa_jRkESz_HlJQ6rAmXr5vUX40nbY0ngb2sVpgLVtK8JTvMbOmrWH8lhT4pulNGjegpMHSfVB56_ePECyaX/w640-h376-rw/%CE%9D%CE%9F%CE%A3%CE%9F%CE%9A%CE%9F%CE%9C%CE%95%CE%99%CE%9F_%CE%A0%CE%91%CE%99%CE%94%CE%A9%CE%9D_%CE%9F%CE%9A.jpg)
Κατά πληροφορίες της ΕΡΤ, η ανήλικη μαθήτρια, όπως κατήγγειλε, έπεσε στο έδαφος ύστερα από σπρώξιμο φίλου και συμμαθητή της. Η 12χρονη έσπασε τα μπροστινά της δόντια και στο σημείο έσπευσαν δάσκαλοι που ειδοποίησαν τους γονείς των παιδιών και ασθενοφόρο...
Η 12χρονη βρισκόταν στο εν λόγω προαύλιο, μαζί με έναν 13χρονο και άλλους ανήλικους, Κάποια στιγμή ο 13χρονος ήρθε σε αντιπαράθεση με την 12χρονη, την έβρισε και την έσπρωξε με αποτέλεσμα η μικρή να χάσει την ισορροπία της, να πέσει στο έδαφος με το πρόσωπο και να σπάσει τα μπροστινά της δόντια.
Όπως μετέδωσε η ΕΡΤ, η ανήλικη μαθήτρια μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Χαλκίδας και στη συνέχεια στο Νοσοκομείο «Παίδων Αγλαΐα Κυριακού».