![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIo_Ska4KYnsh_YENvmXbdlyfFcdYHos-5nehU7Yc1MwbLPmQLQMPd3KGx4v2pjLXde-8SQoUqLYjDcl8Lx0Ti82i7LQNJHAwJN0qdkpqv8wJgSgGpELMgOy1hHc6W7HFPDGh_18Lgc0Z1TsIy5tGpBI0fFlMlv0mJQQYyocUyScHu-xqftUoGYWrqB7E/w640-h384-rw/%CE%91%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9E_%CE%91%CE%95%CE%9A_%CE%A0%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%98%CE%97%CE%9D%CE%91%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%A3_%CE%9C%CE%91%CE%9A%CE%91%CE%9C%CE%A0%CE%99.jpg)
Στο πρώτο ματς που έγινε στη Λεωφόρο, ο Παναθηναϊκός υπέστη μέγα κάζο γνωρίζοντας την ήττα από την Ισραηλινή Μακάμπι Χάιφα με 1-2 πέφτοντας στην τελευταία θέση του 6ου ομίλου και δεν κατάφερε να προκριθεί ούτε στο Conference League, μένοντας εκτός Ευρωπαίκών διοργανώσεων. Οι Ισραηλινοί προηγήθηκαν με 0-2 και ο Παναθηναϊκός το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 89΄.
Στο άλλο παιχνίδι στην Ολλανδία ο Άγιαξ κέρδισε με 3-1 την ΑΕΚ, η οποία και αυτή έμεινε στην τελευταία θέση του 2ου ομίλου λέγοντας «αντίο» στις Ευρωπαίκές διοργανώσεις.
ΒΙΝΤΕΟ - ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ: