![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjUrYyu6A2AFrwMtWvjAP-zyhOCYNWuR-r9GlV8F3-jtwl2VzYcbqXBVfXipIpk3JN-XVZddhRB1DUmyTw_TnEWOjtvJrQgkpl2_JGjFBftalOIDcI9lCzfU168qeYqM8V9isKZcsAdzrlJcmTdkARB6BKFWOjN4xFmVkDqLrdODpUv2l2I8GjQjnljOtI/w640-h390-rw/%CE%9D%CE%9F%CE%9C%CE%9F%CE%A3%CE%A7%CE%95%CE%94%CE%99%CE%9F_%CE%99%CE%94%CE%99%CE%A9%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%91_%CE%A0%CE%91%CE%9D%CE%95%CE%A0%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%97%CE%9C%CE%99%CE%91.png)
Τα κόμματα της αντιπολίτευσης καταψήφισαν, πλην των Σπαρτιατών που δήλωσαν «παρών».
Συνολικά υπέρ του νομοσχεδίου ψήφισαν 159 βουλευτές, «κατά» 129, ενώ 11 δήλωσαν «παρών».
Να σημειωθεί ότι η Ζωή Κωνσταντοπούλου και άλλοι τρεις βουλευτές της «Πλεύσης Ελευθερίας» στην ονομαστική ψηφοφορία, έμειναν μόνοι τους στην Ολομέλεια για περίπου 2 ώρες προκειμένου να διαβάσουν ένα προς ένα τα 205 άρθρα του συγκεκριμένου νομοσχεδίου κάτι που σχολιάστηκε από την Βουλή ως καψόνι, αλλά και έτσι να είναι καλά τους έκαναν...