Σκόραρε ο Τάσος Αυλωνίτης στο φιλικό του Ολυμπιακού με την Ντιναμό Κιέβου! ΒΙΝΤΕΟ | EviaZoom.gr - Εύβοια News
10 ΧΡΟΝΙΑ EVIAZOOM
ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΕΥΧΕΣ 2024

Ο Τάσος Αυλωνίτης ξεκίνησε βασικός και πραγματοποίησε εκπληκτική εμφάνιση - Πέτυχε το μοναδικό τέρμα, το οποίο ήταν και το πρώτο “ερυθρόλευκο” γκολ της σεζόν.
Ο προπονητής του Ολυμπιακού δοκίμασε όλους τους διαθέσιμους παίκτες και είδε την ομάδα του να παίρνει το προβάδισμα στο 41ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Κασάμι ο Αυλωνίτης με προβολή πέτυχε το πρώτο “ερυθρόλευκο” γκολ της σεζόν.
Το παιχνίδι είχε ελάχιστες φάσεις, ωστόσο σε μία από αυτές η Ντιναμό Κιέβου πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης. Στο 55΄ο Γιαρμολένκο έκανε την σέντρα και ο Μποκανί με κεφαλιά έγραψε το τελικό 1-1.

Η ενδεκάδα που ξεκίνησε το ματς ο Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Παπαδόπουλος, Αυλωνίτης, Λυκογιάννης, Σιόβας, Κασάμι, Φουστέρ, Ντοσεβί, Βέργος, Διαμαντάκος.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Χουτεσιώτης (69'), Σαβιόλα (46'), Γκαζαριάν (46'), Αμπιντάλ (46'), Βούρος (46'), Σαλίνο (46'), Παπάζογλου (46'), Κολοβός (46'), Μπουχαλάκης (46'), Γιαταμπαρέ (46'), Μπονγκ (46').