![Η Ομάδα ΔΙΑΣ έπιασε τον "ποντικό" που άδειαζε τα σπίτια! ΧΑΛΚΙΔΑ ΕΙΔΗΣΕΙΣ](http://3.bp.blogspot.com/-xDjZIUQMGvQ/VEO7k6IxU_I/AAAAAAAAltw/1Qq3y5DxmTY/s1600-rw/%CE%9F%CE%9C%CE%91%CE%94%CE%91-%CE%94%CE%99%CE%91%CE%A3-%CE%95%CE%A0%CE%99%CE%91%CE%A3%CE%95-%CE%A4%CE%9F%CE%9D-%CE%9A%CE%9B%CE%95%CE%A6%CE%A4%CE%97.png)
Ειδικότερα χθες το απόγευμα, ο 37χρονος εισήλθε σε οικία αλλοδαπού στη Χαλκίδα και αφαίρεσε ένα φορητό ηλεκτρονικό υπολογιστή, πλην όμως έγινε αντιληπτός από τον ιδιοκτήτη και τράπηκε σε φυγή.
Αστυνομικοί της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. που ενημερώθηκαν για το περιστατικό, ενήργησαν επιστάμενες αναζητήσεις, στο πλαίσιο των οποίων ο 37χρονος εντοπίστηκε και συνελήφθη.
Την προανάκριση διενήργησε το Τμήμα Ασφαλείας Χαλκίδας, ενώ ερευνάται η συμμετοχή του σε άλλες κλοπές. Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Χαλκίδας.