![Θήβα: Γυναίκες περπάτησαν 2 χιλιόμετρα για να στείλουν μήνυμα κατά της βίας Θήβα: Γυναίκες περπάτησαν 2 χιλιόμετρα για να στείλουν μήνυμα κατά της βίας](http://4.bp.blogspot.com/-v-UGl1H7NDc/VHXwwWOR4dI/AAAAAAAApXI/wQ3m_avoNrc/s1600-rw/%CE%98%CE%97%CE%92%CE%91-%CE%93%CE%A5%CE%9D%CE%91%CE%99%CE%9A%CE%95%CE%A3.jpg)
Η διαμαρτυρία κατά της βίας των γυναικών, περιελάμβανε πεζοπορία 2 χιλιομέτρων στους κεντρικούς δρόμους της πόλης και στη συνέχεια μουσικό δρώμενο στην κεντρική πλατεία, από τους μαθητές του Εσπερινού Γυμνασίου με Λυκειακές Τάξεις Θήβας.
Σκοπός της δράσης ήταν η ευαισθητοποίηση του κοινού σχετικά με τη βία κατά των γυναικών και η ενημέρωση για τις δομές της συμβουλευτικής και υποστήριξης, που υπάρχουν για τις γυναίκες θύματα βίας, τόσο σε τοπικό όσο και σε περιφερειακό επίπεδο.
![Θήβα: Γυναίκες περπάτησαν 2 χιλιόμετρα για να στείλουν μήνυμα κατά της βίας Θήβα: Γυναίκες περπάτησαν 2 χιλιόμετρα για να στείλουν μήνυμα κατά της βίας](http://2.bp.blogspot.com/-OusHKzgDW4I/VHXwwd64RqI/AAAAAAAApXM/QtuKqYgh6mo/s1600-rw/%CE%98%CE%97%CE%92%CE%91-%CE%93%CE%A5%CE%9D%CE%91%CE%99%CE%9A%CE%95%CE%A3-2.jpg)
![Θήβα: Γυναίκες περπάτησαν 2 χιλιόμετρα για να στείλουν μήνυμα κατά της βίας Θήβα: Γυναίκες περπάτησαν 2 χιλιόμετρα για να στείλουν μήνυμα κατά της βίας](http://4.bp.blogspot.com/-v-UGl1H7NDc/VHXwwWOR4dI/AAAAAAAApXI/wQ3m_avoNrc/s1600-rw/%CE%98%CE%97%CE%92%CE%91-%CE%93%CE%A5%CE%9D%CE%91%CE%99%CE%9A%CE%95%CE%A3.jpg)