Γ' Εθνική: Ο ΑΟ Χαλκίς πήρε βαθμό από τον καλύτερο Παναρκαδικό (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News
BANNER TRIACON

Γ' Εθνική: Ο ΑΟ Χαλκίς πήρε βαθμό από τον καλύτερο Παναρκαδικό (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Ο ΑΟ Χαλκίς πήρε τον βαθμό στην Αρκαδία με τον τοπικό Παναρκαδικό για την 16η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής - Αναβλήθηκε ο αγώνας του Ηρακλή Ψαχνών, αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα...

Ο Παναρκαδικός είχε δύο δοκάρια είχε τον έλεγχο του αγώνα και τις ευκαιρίες, όμως ο ΑΟ Χαλκίς είχε την τύχη με το μέρος του και κράτησε την ισοπαλία (0-0).

ΒΙΝΤΕΟ

Ο Παναρκαδικός ήθελε τη νίκη κόντρα στην Χαλκίδα για να συνεχίσει το θετικό σερί αποτελεσμάτων και να παραμείνει σε τροχιά κορυφής στον 3ο όμιλο της Γ Εθνικής.
Ο Κώτσιρας στο 32' έπιασε το δυνατό σουτ, όμως η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, στην καλύτερη στιγμή του πρώτου ημιχρόνου με την ομάδα του Γιώργου Αντωνόπουλου να έχει την κυκλοφορία, αλλά να μην φτάνει στο πολυπόθητο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η σειρά του Παναγιώτη Σαλαπάτα να δει το δοκάρι να του αρνείται το 1-0 όταν στο 63' εκτέλεσε απευθείας το φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Τρία λεπτά μετά, η Χαλκίδα έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βαλκάνου κάτι που ευτυχώς δεν στης στοίχισε.

Παναρκαδικός (Αντωνόπουλος): Γεωργακόπουλος, Ασεν, Μπούτας, Καστριτσέας, Κυριακόπουλος, Αρώνης, Αγγελόπουλος, Σταθουλόπουλος, Σαλαπάτας Τ., Καδάς, Κώτσιρας

Χαλκίδα (Σεροπιάν): Ντουμάνης, Δ. Στασινόπουλος, Τσατσαρής, Καραμπάς, Τσούπρος, Λ. Στασινόπουλος (64΄Μπακομήτρος), Σεχολάρι, Βαλκάνος, Σπανός (92΄Γκιτσάλης), Ντελέκος (84΄Κόσουτιτς), Τσατσαρώνης