Χαλκίδα: Το Μαυροβούνιο κατέκτησε το Eurobasket U20 Β’ Κατηγορίας - Έδωσε την «κούπα» ο Παγώνης - Δείτε φωτογραφίες από την απονομή | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Το Μαυροβούνιο κατέκτησε τον τίτλο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U20 Β’ Κατηγορίας της Χαλκίδας νικώντας στο κατάμεστο «Τάσος Καμπούρης» την Ισλανδία με 78-76 στην παράταση (κανονικός αγώνας 71-71) - Οι δύο ομάδες μαζί με τη νικήτρια του μικρού τελικού Ελλάδα εξασφάλισαν την άνοδο στην πρώτη κατηγορία...

Το συγκρότημα του Ντούσαν Ντούμπλιεβιτς ήταν η καλύτερη ομάδα του τουρνουά και δίκαια κατέκτησε αήττητο το Eurobasket U20 β’ κατηγορίας.

Για την ιστορία, Ελλάδα, Μαυροβούνιο και Ισλανδία είναι οι τρεις ομάδες που πήραν το εισιτήριο για την Α’ Κατηγορία στο τέλος του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων Ανδρών Β’ Κατηγορίας που ολοκληρώθηκε την Κυριακή (24-07-2016) στη Χαλκίδα.