Κύζικος Νέας Περάμου - Ηρακλής Χαλκίδας 3-0 σετ | EviaZoom.gr - Εύβοια News
10 ΧΡΟΝΙΑ EVIAZOOM
ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΕΥΧΕΣ 2024

Κύζικος Νέας Περάμου - Ηρακλής Χαλκίδας 3-0 σετ

Mε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μιχάλη Σαρικεΐσογλου η Κύζικος Νέας Περάμου νίκησε τον Ηρακλή Χαλκίδας με 3-0 σετ και πέρασε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας στο τουρνουά των πλέι άουτ...

Έτσι η τελευταία θέση για την Volley League «Πάμε Στοίχημα» θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική και στον αγώνα μεταξύ της Παναχαϊκής και της Κυζίκου. Η ομάδα της Πάτρας για να μείνει στην κατηγορία θέλει νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ και η Κύζικος μένει στην κατηγορία ακόμα και με ήττα 3-2 σετ. Δεν υπάρχει περίπτωση ισοβαθμίας.

Ο Ηρακλής Χαλκίδας έχει εξασφαλίσει την παραμονή του από την 4η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Η επικράτηση της Κυζίκου ήρθε πιο δύσκολα απ΄ότι δείχνει το τελικό σκορ καθώς και το 1ο και το 3ο σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Ειδικά στο 3ο σετ ο Ηρακλής είχε προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του με 1-2 πόντους μέχρι και το 23-21 αλλά η Κύζικος με σερί 4-0 έκανε ανατροπή και με 25-23 πήρε το σετ.