![](https://3.bp.blogspot.com/-KkKINYm8V8Q/WrubJ5b-5DI/AAAAAAACJUQ/tlUP4Xwy6fM3IXw8-c5ZE-8bxtMYp8n7QCLcBGAs/s640-rw/%25CE%25A0%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%25A3%25CE%259F%25CE%259B%25CE%2597%25CE%25A3-1.jpg)
Όπως αναφέρει η ανακοίνωση που εστάλη στο EviaZoom.gr:
«Επίσκεψη στις εγκαταστάσεις της επιχείρησης Κελαϊδίτης & Σία Α.Ε. πραγματοποίησε σήμερα Τετάρτη (28-03-2018) ο Βουλευτής Εύβοιας του ΣΥΡΙΖΑ Αναστάσιος Πρατσόλης. Ο Βουλευτής είχε εκτενή ενημέρωση για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η εταιρεία.
«Επίσκεψη στις εγκαταστάσεις της επιχείρησης Κελαϊδίτης & Σία Α.Ε. πραγματοποίησε σήμερα Τετάρτη (28-03-2018) ο Βουλευτής Εύβοιας του ΣΥΡΙΖΑ Αναστάσιος Πρατσόλης. Ο Βουλευτής είχε εκτενή ενημέρωση για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η εταιρεία.
Συζητήθηκαν επίσης οι προοπτικές σε σχέση με τη βιωσιμότητά της, κάτι που θεωρείται αναγκαίο για τους εργαζόμενους, για την τοπική αλλά και την εθνική οικονομία.
![](https://2.bp.blogspot.com/-tz3yIt-uE9c/WrubJ-i9q9I/AAAAAAACJUc/HPmzlrMEU1Ai-jYbQY1_x3jgTDmcqt8ZACEwYBhgL/s640-rw/%25CE%25A0%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%25A3%25CE%259F%25CE%259B%25CE%2597%25CE%25A3-2.jpg)
Στη συνέχεια, ο Τ. Πρατσόλης συνάντησε τους εργαζόμενους,
στους οποίους τόνισε ότι πρωταρχικός στόχος της Κυβέρνησης, είναι η μείωση της
ανεργίας και προφανώς η διατήρηση των υφιστάμενων θέσεων εργασίας και μάλιστα
σ’ ένα πολύ νευραλγικό κλάδο της οικονομίας, την κτηνοτροφία. Σ΄ αυτό το
πλαίσιο, είναι δεδομένο ότι Πολιτεία, Βουλευτές, Διοίκηση και εργαζόμενοι στην
επιχείρηση, θα συμβάλουν με όλες τους τις δυνάμεις για την εξεύρεση λύσεων
σ΄αυτή την κατεύθυνση», καταλήγει η ανακοίνωση.