![](https://2.bp.blogspot.com/-TC__ZuroPJw/W6XU1K4BLBI/AAAAAAACT9Q/etLdRplVprYfuMFyZUu9kSVQjcKxE15vQCLcBGAs/s640-rw/%25CE%25A4%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A7%25CE%2591%25CE%2599%25CE%259F-40.jpg)
Ένα ακόμη τροχαίο ατύχημα, αυτή την φορά στη Νέα Αρτάκη, σημειώθηκε τα ξημερώματα του Σαββάτου (22-09-2018), στη διασταύρωση των οδών Παναγίας Φανερωμένης και Σωτηρίου Τσιμενίδη ( Κουρκουζέλη)...
Πρωταγωνιστής του τροχαίου ήταν ένας 40χρονος τσιγγάνος, ο οποίος σε κατάσταση μέθης, οδηγούσε ένα αγροτικό ΤΟΥΟΤΑ το οποίο κινούνταν από το γήπεδο προς παραλία με υπερβολική ταχύτητα.
![](https://4.bp.blogspot.com/-tpNT2lwNqvo/W6XUz1MW8xI/AAAAAAACT9A/a-4kpD7c9ycGiMM1uGEW9dJASPb06QIKQCLcBGAs/s640-rw/%25CE%25A4%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A7%25CE%2591%25CE%2599%25CE%259F-3.jpg)
Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, ανάμεσα τους και ο Αντιδήμαρχος Αρτάκης, Νίκος Γεωργαλάς, ο 40χρονος παραβίασε το STOP στη διασταύρωση και στη συνέχεια προσέκρουσε με σφοδρότητα σε διερχόμενο αυτοκίνητο.
![](https://4.bp.blogspot.com/-n_agTmOEqHo/W6XU0mx5QMI/AAAAAAACT9g/XgWC7igKyPE1hM_-4Ic3WLtcPosJlMDgQCEwYBhgL/s640-rw/%25CE%25A4%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A7%25CE%2591%25CE%2599%25CE%259F-4.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-mhgHQXFRHIc/W6XU0CQJAZI/AAAAAAACT9c/lrifyO65FXIQj8s8kIJMhd9STlLsmSECwCEwYBhgL/s640-rw/%25CE%25A4%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A7%25CE%2591%25CE%2599%25CE%259F-1.jpg)
«Από τύχη δεν υπήρξαν θύματα. Ο οδηγός ήταν πιωμένος...» τόνισε ο Νίκος Γεωργαλάς.
![](https://3.bp.blogspot.com/-4cjyoIVX5sk/W6XUzzXCx3I/AAAAAAACT9Y/hEq2HGgpPcY-s_oDhw7WVs03crvurEg9gCEwYBhgL/s640-rw/%25CE%25A4%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A7%25CE%2591%25CE%2599%25CE%259F-2.jpg)