![](https://4.bp.blogspot.com/--CFwR0DV78Y/W8w0FG1DsCI/AAAAAAACVeE/lw4tsoroREAjsPEdXSykKc8SYSm74J00ACLcBGAs/s640-rw/%25CE%259B%25CE%2591%25CE%259C%25CE%25A0%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A5-100.jpg)
Στο πλαίσιο του εορτασμού της «Ημέρας της Ελληνικής Αστυνομίας»...
Τελέστηκε το Σάββατο (20-10-2018) και στη πόλη της Χαλκίδας, στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου, ο εορτασμός του προστάτη του Σώματος, Αγίου Αρτεμίου, σε μία εποχή που η ΕΛ.ΑΣ δεν βρίσκεται και στα καλύτερα της λόγω και των πολλών κρουσμάτων παρανομιών και διαφθοράς που έχουν δει το φως της δημοσιότητας με πρωταγωνιστές αστυνομικούς.
Το «παρών» έδωσε και ο Αστυνομικός Διευθυντής Εύβοιας, Κώστας Λάμπρου, ο οποίος φωτογραφήθηκε με αστυνομικίνες της πόλης.
![](https://2.bp.blogspot.com/-Qi3nV5DEDMQ/W8w39sRmK6I/AAAAAAACVeU/I0Z4Lf4wPv4XPTNfQzg8Q2eSg5-pO3BGgCLcBGAs/s640-rw/%25CE%259B%25CE%2591%25CE%259C%25CE%25A0%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A5-100.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-WjAzfuvSALM/W8w38KnbjII/AAAAAAACVeQ/KtmSVk_lN0YZk2aDryLvMoO-OKmSB7KNACLcBGAs/s640-rw/%25CE%259B%25CE%2591%25CE%259C%25CE%25A0%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A5-40.jpg)