![](https://3.bp.blogspot.com/-TKWPMrN4wSE/W968zeRC89I/AAAAAAACWUQ/yMjKC9lPI8U9E6D2Lffm5F_SapfnFNSVgCLcBGAs/s640-rw/%25CE%259A%25CE%25A5%25CE%259C%25CE%2597-%25CE%259C%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%25A3.jpg)
Κύμη και Περιστέρι έδωσαν μεγάλη μάχη το απόγευμα του Σαββάτου (03-11-2018) στο κλειστό της Κανήθου στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας...
Με τρίποντο του Ουάσινγκτον 2,1΄΄ πριν το τέλος του ματς η Κύμη πήρε τη νίκη με 74-73 και έγραψε ιστορία καθώς προκρίθηκε για πρώτη φορά στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
Με τρίποντο του Ουάσινγκτον 2,1΄΄ πριν το τέλος του ματς η Κύμη πήρε τη νίκη με 74-73 και έγραψε ιστορία καθώς προκρίθηκε για πρώτη φορά στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη είχε γνωρίσει την συντριβή στο ίδιο γήπεδο, πριν μία εβδομάδα από το Περιστέρι με 56-87 για το πρωτάθλημα.
ΒΙΝΤΕΟ