![](https://2.bp.blogspot.com/-fJ8x19PXvbA/W-Kx7lQQmyI/AAAAAAACWiQ/dJL_rzbzotEFyfNPtd1W65QrNL8wnKtxACLcBGAs/s640-rw/%25CE%25A6%25CE%2591%25CE%259D%25CE%2597%25CE%25A3-3.jpg)
Αρχηγική εμφάνιση έκανε ο Κώστας Μπακογιάννης το βράδυ της Δευτέρας (05-11-2018) στο εναρκτήριο λάκτισμα της προεκλογικής καμπάνιας του για τη διεκδίκηση του δημαρχιακού θώκου της Αθήνας...
Μάλιστα, το «μανιφέστο του» περιελάμβανε μια «συμφωνία εμπιστοσύνης» με τους Αθηναίους , κάτι σαν το …συμβόλαιο με το λαό.
Στη προεκλογική φιέστα έδωσε το «παρών» και ο κολλητός του φίλος, Φάνης Σπανός, τον οποίο όρισε ο κ. Μπακογιάννης ως υποψήφιο Περιφερειάρχη Στερεάς Ελλάδας.
![](https://2.bp.blogspot.com/-rH-vpdJULt4/W-Kx7FnNnbI/AAAAAAACWiM/COahvlZaxMgC6Hh9bqqlXibZhgqeTXdyACLcBGAs/s640-rw/%25CE%25A6%25CE%2591%25CE%259D%25CE%2597%25CE%25A3-1.jpg)
Μάλιστα ο Φάνης Σπανός τον τραβούσε και βίντεο με το κινητό του τηλέφωνο.
![](https://3.bp.blogspot.com/-KukedhRUwZw/W-Kx698PjSI/AAAAAAACWiI/cadi5IlTGF0xNStGSOI9vcenvcEK2LZnACLcBGAs/s640-rw/%25CE%25A6%25CE%2591%25CE%259D%25CE%2597%25CE%25A3-2.jpg)