![](https://4.bp.blogspot.com/-xvXDrsF9hk0/XJu-n4x9FCI/AAAAAAACd2I/qKyWk8WOEXgED-RmayMONPGEr4JbC5lyACLcBGAs/s640-rw/%25CE%259A%25CE%25A5%25CE%25A0%25CE%2595%25CE%259B%25CE%259B%25CE%259F%2B%25CE%2595%25CE%25A5%25CE%2592%25CE%259F%25CE%2599%25CE%2591%25CE%25A3.jpg)
Σε ένα δραματικό τελικό η ομάδα της Αρτάκης κέρδισε στα πέναλντι (5-4) τον Απόλλων Ερέτριας και κατέκτησε το 45ο Κύπελλο Εύβοιας...
Ο αγώνας ολοκληρώθηκε 3-3 στη κανονική διάρκεια και στην παράταση με τέρματα των Κώστούλα (11΄), Τόρα (17΄), Μπαλαμπάνη (42΄), Καλοχωρίδη (55΄ 59΄) και Καραντάκη (71΄).
Έτσι ο συγκλονιστικός τελικός οδηγήθηκε στη ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι εκεί όπου η Αρτάκη ήταν πιο τυχερή με (5-4) και κατέκτησε το 45ο Κύπελλο Εύβοιας.
ΑΡΤΑΚΗ: Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Γεωργίου, Θωμάς, Τσούτης, Λούκας, Μπελίτσος (69' Καραντάκης), Τσομπάνης (57' Τουρκοχωρίτης), Νικολάου (72' Αλ. Βαλκάνος), Κωστούλας.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ: Ναβροζίδης, Μετσανάι (80' Αντζέλι), Κορακιανίτης (98' Ζαχαρόπουλος), Σμπιλήρης, Κοντός, Καλοχωρίδης, Μπαλόζι, Σεόλ, Μώρος, Τόρα, Τσίγκας.
Ο αγώνας ολοκληρώθηκε 3-3 στη κανονική διάρκεια και στην παράταση με τέρματα των Κώστούλα (11΄), Τόρα (17΄), Μπαλαμπάνη (42΄), Καλοχωρίδη (55΄ 59΄) και Καραντάκη (71΄).
Έτσι ο συγκλονιστικός τελικός οδηγήθηκε στη ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι εκεί όπου η Αρτάκη ήταν πιο τυχερή με (5-4) και κατέκτησε το 45ο Κύπελλο Εύβοιας.
ΑΡΤΑΚΗ: Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Γεωργίου, Θωμάς, Τσούτης, Λούκας, Μπελίτσος (69' Καραντάκης), Τσομπάνης (57' Τουρκοχωρίτης), Νικολάου (72' Αλ. Βαλκάνος), Κωστούλας.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ: Ναβροζίδης, Μετσανάι (80' Αντζέλι), Κορακιανίτης (98' Ζαχαρόπουλος), Σμπιλήρης, Κοντός, Καλοχωρίδης, Μπαλόζι, Σεόλ, Μώρος, Τόρα, Τσίγκας.