![](https://1.bp.blogspot.com/-T8nUG3C_Lb4/XTXKaH1e80I/AAAAAAACjfI/HzhDu8CRU0MxIxV9M8VFZEXU5qmL_RX7QCLcBGAs/s640-rw/%25CE%259A%25CE%259B%25CE%2597%25CE%25A1%25CE%25A9%25CE%25A3%25CE%2595%25CE%2599%25CE%25A3.jpg)
Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας (22-07-2019) στη Νιόν της Ελβετίας η κλήρωση για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League...
Ο Αγιαξ θα είναι ο αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον Γ` προκριματικό γύρο του Champions League, όπως προέκυψε από την σχετική κλήρωση.
Η Μπασακσεχίρ από την Τουρκία θα είναι η αντίπαλος του Ολυμπιακού -εφ΄ όσον προκριθεί σε βάρος της Βικτόρια Πλζεν.
Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν στις 6 και 7 Αυγούστου και οι επαναληπτικοί στις 13 και 14 του ίδιου μήνα.
Κλήρωση του Europa League
Η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Χόνβεντ-Κραϊόβα. Το πρώτο είναι προγραμματισμένο για εκτός έδρας (8 Αυγούστου) και η ρεβάνς στο «κεκλεισμένων των θυρών» ΟΑΚΑ (15 Αυγούστου).
Ο Άρης θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Μόλντε-Τσουκαρίτσκι (από την Σερβία), πάντα με την προϋπόθεση ότι θα έχει περάσει από την ΑΕ Λεμεσού. Και ο Αρης το πρώτο του ματς θα το δώσει εκτός έδρας (8 Αυγούστου) και η ρεβάνς θα γίνει στην Θεσσαλονίκη (15 Αυγούστου).
Ο Ατρόμητος θα παίξει με τον νικητή του ζευγαριού Λέγκια Βαρβωσίας-Κουόπιο, φυσικά εάν περάσει τη Ντουνάισκα. Κι εδώ το πρώτο ματς είναι εκτός έδρας (8 Αυγούστου) και η ρεβάνς στο Περιστέρι (15 Αυγούστου).