Διπλό τίτλου στη Τούμπα ο Ολυμπιακός (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Διπλό τίτλου στη Τούμπα ο Ολυμπιακός (ΒΙΝΤΕΟ)

Με μεθοδικότητα και πάθος ο Ολυμπιακός πήρε μία πολύτιμη νίκη με 0-1 μέσα στη Τούμπα, επί του ΠΑΟΚ, για την 25η αγωνιστική και έτσι θα ολοκληρώσει την κανονική περίοδο στην κορυφή, αφού ξέφυγε με 5 βαθμούς από τον δικέφαλο του Βορρά...

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός πήρε προβάδισμα. Από την εξαιρετική προσπάθεια του Τσιμίκα που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και την άστοχη επέμβαση του Πασχαλάκη στο γύρισμα του διεθνούς αριστερού μπακ του Ολυμπιακού, ο Ρατζέλοβιτς πρόλαβε τη μπάλα πριν βγει κόρνερ την γύρισε προς την περιοχή και ο Γιαννούλης με αυτογκόλ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 47΄.

Στο 51' οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ με τον Βαρέλα μετά από περιπετειώδη φάση, αλλά με τη συνδρομή του VAR το 1-1 δεν έγινε ποτέ (ο σκόρερ του ΠΑΟΚ ξεκίνησε από θέση οφσάιντ) που υπέδειξε ο Γερμανός διαιτητής, Τοπίας Στίλερ.