![](https://1.bp.blogspot.com/-LWrTSlLFeTM/YH9QiJE1fqI/AAAAAAAC8No/-iN3YLBAzvk0uQKnPZcGGPxhabaSy3_ygCLcBGAsYHQ/w640-h398-rw/%25CE%259D%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%259F%25CE%259A%25CE%259F%25CE%259C%25CE%2595%25CE%2599%25CE%259F-%25CE%25A7%25CE%2591%25CE%259B%25CE%259A%25CE%2599%25CE%2594%25CE%2591%25CE%25A3-%25CE%25A4%25CE%2595%25CE%259B%25CE%2599%25CE%259A%25CE%259F.png)
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, τις τελευταίες μέρες βρέθηκαν θετικοί 5 τραυματιοφορείς (άνδρες) του νοσοκομείου, ηλικίας από 49 εως 66.
Από αυτούς μόνο ένας έχει εμβολιαστεί, ενώ ένας 50χρονος από αυτούς νοσηλεύεται διασωληνωμένος εκτός ΜΕΘ γιατί δεν υπάρχει κρεβάτι, ενώ ο δεύτερος ηλικίας 66 ετών νοσηλεύεται και εκείνος χωρίς ωστόσο να έχει διασωληνωθεί μέχρι στιγμής.
Οι υπόλοιποι τρεις είναι σε καραντίνα στο σπίτι τους, ενώ όπως τόνισε στο EviaZoom.gr η Πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων του Νοσοκομείου Χαλκίδας, Ιωάννα Ιωάννου, η διαδικασία ιχνηλάτησης βρίσκεται σε εξέλιξη, όπως την έχουν ενημερώσει.