![](https://1.bp.blogspot.com/-eIrl-PWj418/YKIL-uT1R6I/AAAAAAAC89o/EIS0Uj3WGk4AsUrQFi1H-u0u3f7C-6WYQCLcBGAsYHQ/w640-h360-rw/%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%2598%25CE%259C%25CE%259F%25CE%2599.jpg)
Σε αντίθεση με τους μαθητές των υπολοίπων βαθμίδων οι οποίοι θα υποβάλλονται σε self test μία φορά την εβδομάδα αντί για δύο όπως ίσχυε μέχρι σήμερα, οι μαθητές των παιδικών και βρεφονηπιακών σταθμών δεν θα υποβάλλονται στην διαδικασία του αυτοδιαγνωστικού ελέγχου.
Μιλώντας στο Open, η Υφυπουργός Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσων, Δόμνα Μιχαηλίδου εξήγησε ότι τα παιδιά των βρεφονηπιακών σταθμών δεν υποχρεούνται να φορούν μάσκα.