![](https://1.bp.blogspot.com/-MQRpSw8Idp4/YMG240Ue1sI/AAAAAAAC920/Uy6wGz-zUsU-pMzF0INi0GeZjCQT_D8YACLcBGAsYHQ/w640-h380-rw/%25CE%259A%25CE%259F%25CE%25A5%25CE%25A4%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%25A3-%25CE%259F%25CE%259A.png)
Στη σύλληψη ενός 61χρονου, για παράβαση των νόμων περί εξαρτησιογόνων ουσιών και περί όπλων, προχώρησαν στελέχη του Γραφείου Ασφάλειας του Κεντρικού Λιμεναρχείου Χαλκίδας.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, αρχικά ο 61χρονος Χαλκιδέος εντοπίστηκε στην Παλαιά Γέφυρα Χαλκίδας, να έχει στην κατοχή του ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης, μικτού βάρους 5 γραμμαρίων και στη συνέχεια ακολούθησε νομότυπη έρευνα στην οικία του 61χρονου, που βρίσκεται στις Αλυκές Δροσιάς, όπου βρέθηκαν τα κάτωθι:
- ένα κιλό ακατέργαστης κάνναβης εντός νάιλον συσκευασίας,
- 28 δενδρύλλια διαφόρων υψών,
- ένα όπλο,
- 102 φυσίγγια
- μια ζυγαριά ακριβείας και
- ένα κινητό τηλέφωνο.
Κατασχέθηκαν τα ανωτέρω ευρήματα, ενώ ο συλληφθείς αναμένεται να οδηγηθεί στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Χαλκίδας.
ΔΕΙΤΕ ΕΙΚΟΝΕΣ & ΒΙΝΤΕΟ: