![](https://1.bp.blogspot.com/-jA1N5MTAkZM/YQUfXOyOx6I/AAAAAAAC_8A/rlbrVaZVv1cSlNGWuKtq_W8wS9L8A_l-gCLcBGAsYHQ/w640-h402-rw/%25CE%259A%25CE%2599%25CE%259C%25CE%2599%25CE%2594%25CE%2597%25CE%25A3-%25CE%259F%25CE%259A-%25CE%25A4%25CE%2595%25CE%259B%25CE%2599%25CE%259A%25CE%259F.png)
Κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες που διερευνώνται από την Τροχαία Χαλκίδας, το μηχανάκι που οδηγούσε ο 61χρονος Χαλκιδέος Γιώργος Κυμίδης (φωτο) συγκρούστηκε με φορτηγό εταιρείας σκραπ από το Βασιλικό, το οποίο οδηγούσε 31χρονος, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί θανάσιμα ο 61χρονος δικυκλιστής.
Ο 31χρονος συνελήφθη και αργότερα αφέθηκε ελεύθερος με εντολή του Αντεισαγγελέα Υπηρεσίας Χαλκίδας, ενώ ο 61χρονος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο Χαλκίδας όπου διαπιστώθηκε απλά ο θάνατος του.
Ο Γιώργος Κυμίδης (φωτο) ήταν πατέρας τριών παιδιών και η κηδεία του αναμένεται να γίνει την Τρίτη (03-08-2021) στις 9:30 το πρωί στον Ιερό Ναό Αναστάσεως του Λαζάρου, στο νέο Κοιμητήριο Χαλκίδας.